Co raz częściej słyszymy o „domach Wampirach” To bardzo złożony i wielokierunkowy aspekt. Dlaczego tak się dzieje , że w pewnych miejscach czujemy się wspaniale, a w innych źle fatalnie nie kiedy wręcz ciągle chorujemy czy też ciągle przydarzają się nam bliżej nieokreślone przypadki o negatywnym skutku . Nie zawsze racjonalnie jesteśmy w stanie określić  przyczyny takiego stanu rzeczy.

Z pomocą w wyjaśnieniu tego faktu przychodzi nam fizyka kwantowa na poziomie submolekularnym oraz geomancja czyli nauka o ziemi w aspekcie oddziaływania sił natury Matki Ziemi i Ojca Nieba na organizmy żywe w tym też gatunek homo sapiens. Nie można przecież mieszkać gdziekolwiek i w czymkolwiek. Postaram się teraz to wszystko wyjaśnić na przykładzie domów i mieszkań już pobudowanych jak i tez jakie należy podjąć kroki przed jego projektowaniem i budowaniem .

Wybór działki.

Już w starożytności przywiązywano dużą wagę gdzie należy stawiać szałasy, pałace, czy też inne budowle w którym miał mieszkać człowiek. Wypuszczano zwierzęta i obserwowano ich zachowanie. Starożytni rzymianie osiedlali się tam gdzie chętnie przebywała przez nich wypuszczana trzoda. Inni stawiali swoje lokum tam gdzie psy tworzyły swe legowisko……

Najbardziej miarodajnym czynnikiem dobrej lokalizacji stawiania posesji jest baczna obserwacja przyrody. Tam gdzie rośnie bujna roślinność jest pozytywna energia w wystarczającej ilości aby pozytywnie wpływać na mieszkańców, których domy sa usadowione w takim miejscu. Należy sobie zadać pytanie czy zawsze tak jest. Otóż nie bowiem na całokształt tego zagadnienia ma ogromny wpływ otoczenie postawionego domu. Trakcje wysokiego napięcia, wysypiska śmieci, przemysł chemiczny, huty, czy też stare nie zamieszkałe budowle i wiele innych sa negatywnymi czynnikami które będą zaburzać pozytywna energie zamieszkałego lokum. Drugim aspektem negatywnego oddziaływania na mieszkańców domu sa materiały użyte do jego budowy. Przykładem mogą być pustaki żużlowo betonowe, które to sa wspaniałym magazynem  wilgoci, sidingi czy też ocieplanie domu styropianem który to blokuje oddychanie ścianom w wyniku czego bardzo często dochodzi do skrytej ich grzybicy i wilgoci. Materiały takie jak drewno, kamień, cegła która jest wypalana z gliny są najlepszym materiałem do tworzenia budowli. Nasłonecznie budynku to kolejny ważny aspekt wpływający na pozytywną energię, bowiem światło słoneczne wprowadza energie bezpośrednio do jego wnętrza. Na ten proces wpływa kształt budynku , który to decyduje o stopniu nasłonecznienia jego powierzchni. Np. dom w kształcie litery L który jest nieprawidłowo ustawiony np. na północ powoduje ,że większa część ścian będzie pogrążona w cieniu co sprzyja wystąpieniu zawilgocenia i stagnacji energii. Rzeźba terenu, drzewa, zbiorniki wodne, woda płynąca to sa elementy które maja bardzo istotny wpływ na pozytywną energię naszego mieszkania tak samo jak rozlokowanie funkcjonalne pomieszczeń w nim. Tych aspektów jest bardzo dużo dlatego też warto jest skorzystać z usług fachowców którym ta tematyka jest bardzo dobrze znana.