Start
Dusza Sukcesu
Nauki Wschodu
Feng Shui
Rytmy Ziemi
Świat Manipulacji
Hotel z Duszą
Konsultacje
Szkolenia
Odwiedza nas 10 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

+48 601 989 989

Umów się na konsultacje!
ZAPRASZAM

He Tu cz.I
15.03.2008.
Spis treści
He Tu cz.I
Strona 2

ImageJacek Chmiel konsultant Feng Shui

 Legenda głosi,że Fuxi ujrzał świętego smoka wyłaniającego się z rzeki Żółtej (He)gdzie na grzbiecie znajdował się jadeit z kropkowanym wzorem , który stał się inspiracją do ułożenia przez niego kołowego diagramu bagua

Image

He Tu składa się z 2 rodzaji kropek ,czarnych i białych ,które są podzielone na 10 grup. Kropki białe występuje w grupie gdzie ich ilość nieparzysta, a czarne gdzie ilość jest parzysta.

W ten sposób z tych 10 grup kropek powstają cztery pierścienie, dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. W centrum znajduje się 5 kropek białych , które są otoczone dwoma pierścieniami  składających się z 5 czarnych kropek jeden u góry drugi na dole i symbolizują one liczbę 10.W  wewnętrznych pierścieniach są umieszczone wzory , które odpowiadają liczbom 1, 2 ,3 ,4 i 5 Z kolei liczby 6, 7 ,8 ,9 i 10  są reprezentowane przez wzory znajdujące się w zewnętrznych pierścieniach. Mędrcy chińscy którzy kończyli Szkołę Symboli i Liczbo ustalili , że liczby odpowiadające kropkom pierścienia wewnętrznego czyli 1, 2, 3 , 4, i 5 sa liczbami Początkowymi , których natura jest aktywna i ekspansywna , ale ich energie pozostają uśpione , ukryte (dlatego te liczby znajdują się ukryte w kręgu(pierścieniu) wewnętrznym). Liczby umieszczone w  zewnętrznych kręgach czyli 6, 7, 8, 9 i 10 zwane zostały Liczbami Spełnienia ,gdyż reprezentują one zjawiska ,które już się zamanifestowały. Ich natura nie jest aktywna , a energia ich została uwolniona ,dlatego znalazły się one w kręgu zewnętrznym co powoduje ,ze są dobrze widoczne.

Kiedy dokładnie się przyjrzymy widzimy że liczby związane z białymi kropkami czyli 1,3,7,9 następują po sobie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara , a liczby związane z czarnymi kropkami 4,2,8,6 następują po sobie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Liczby 1,3,7 i 9 są liczbami nieparzystymi , czyli jang a wiemy , że atrybutem energii jang jest ekspansja toteż 1 powiększa się do 3 a 7 do 9.

Liczby 4, 2, 8 i 6 to liczby parzyste ,czyli energia yin gdzie jej atrybutem jest zmniejszanie się dlatego 4 zmiejsza się do 2 , a 8 do 6.. Teraz dobrze by było abyście opanowali ten materiał z użyciem kartki papieru i ołówka, zaczynając od pierwszego artykułu tzn. powstania 8 prymarnych gua Kiedy opanujecie ten materiał poznamy wtedy znaczenie i tajemnicę poszczególnych liczb łącznie z analizą Wielkiego Traktatu, który wyszedł z pod pióra Konfucjusza


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 © 2017 Dusza Sukcesu
Wszelkie prawa zastrzeżone!