Start
Dusza Sukcesu
Nauki Wschodu
Feng Shui
Rytmy Ziemi
Świat Manipulacji
Hotel z Duszą
Konsultacje
Szkolenia
Odwiedza nas 11 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

+48 601 989 989

Umów się na konsultacje!
ZAPRASZAM

Tattwy - Zegar Szczęścia
05.03.2008.

ImageJacek Chmiel konsultant Feng Shui

Ruch obrotowy Ziemi trwa 24 godziny. Jej roczny ruch obiegowy wokół Słońca sprawia, że godzina wschodu Słońca w danej szerokości geograficznej zmienia się cyklicznie.

Czytaj całość
 
Kuchnia Pięciu Przemian - Historia
05.03.2008.

RYS HISTORYCZNY 

  ImagePrzez wiele wieków w Europie, w naszej zachodniej tradycji, rozwijała się bardzo głęboka wiedza duchowa i medyczna. W wiekach średnich jej ostoją stały się klasztory. Jednakże w wyniku różnych konfliktów i kolei losu mnisi zostali pozbawieni możliwości leczenia ludzi i stosowania tradycyjnych terapii ziołowych.

Czytaj całość
 
Szczęście
04.03.2008.

Dawno temu pewien człowiek służył panu, który miał okropny charakter i za grosz cierpliwości. Niezależnie od wysiłków jakie podejmował wciąż był przez niego obwiniany i bity. Dziwne było jednakże to, służący był zawsze radosny, zaś jego pan smutny i przygnębiony.

Czytaj całość
 
Akupunktura - Historia
04.03.2008.

Image(Prof. dr med. Zbigniew Garnuszewski

Początki akupunktury na świecie związane są ze starożytnymi Chinami. Istnieją dowody na stosowanie akupunktury na terenie dzisiejszych Chin już w epoce neolitu, zwanego też epoką kamienia gładzonego, a więc w okresie trwającym od 10000 do 4000 lat p.n.e. W wykopaliskach w Toudaowa (Środkowa Mongolia) znaleziono w roku 1963 ostre odłamy kamienia zwane bian, pochodzące z neolitu, które eksperci uważają za najstarsze na świecie prymitywne, kamien­ne igły używane do zabiegów akupresury (stosowanie ucisku w określonych punktach ciała) oraz akupunktury (nakłuwanie ciała). W miejscowości Zheng Chów w ruinach pałacu cesarskiego dynastii Shang (1765~1123 p.n.e.) znaleziono małe igły z jaspisu.

Czytaj całość
 
Niebiańskie Serce.
16.02.2008.

ImageJacek Chmiel konsultant Feng Shui

To zagadnienie wymaga większego przemyślenia i nie można go potraktować zdawkowo, gdyż jest to jeden z najbardziej istotnych zagadnień w Xuan Kong. Postaram się przybliżyć tą tematykę i przekazać po części to zagadnienie które jest niezmiernie złożone. Dla lepszego zobrazowania posłużę się w wytłumaczeniu tego zagadnienia analogią narodzin dziecka, bowiem Gwiazda Wang Qi nabiera znaczenia w momencie zamknięcia danego siedliska Jang (domu, mieszkania, etc.) czyli jego narodzin.

Czytaj całość
 
Mechanizmy zmiany wykresu urodzeniowego.
16.02.2008.

ImageJacek Chmiel konsultant Feng Shui

Przede wszystkim musimy sobie wytłumaczyć jakie mechanizmy decydują o zmianie wykresu urodzeniowego , a w ogóle jakie zachodzą mechanizmy między energią Qi niebiańską, ziemską i ludzką.

 

Czytaj całość
 
KONFUCJUSZ
15.02.2008.

K'ung K'iu, zw. K'ung fu-tsy, czyli Mistrz K'ung (551-479 p.n.e.)

Imagemyśliciel chiński, twórca konfucjanizmu. Urodził się w księstwie Lu (w dzisiejszej prowincji Szantung), jego ród wywodził się od dynastii Szang, ale dzieciństwo i młodość K. upłynęły w biedzie; potem zajmował stanowiska państwowe (strażnik spichrza) w księstwie Lu, konflikty z władcą zmusiły go do wyjazdu; lata 497-483 spędził z uczniami w podróżach poszukując władcy, który chciałby wcielać w życie jego ideały; powrócił do księstwa Lu, gdy jeden z jego uczniów zajął wysokie stanowisko na dworze, przyjęto go z honorami, ale nie powierzono mu żadnego stanowiska. Tradycja przypisuje mu w ciągu 50 lat nauczania ponad 3 tys. uczniów, zredagowanie Księgi przemian (I-cing), Księgi dokumentów (Szu-cing), Księgi pieśni (Szy-cing) i napisanie kroniki księstwa Lu (Wiosny i jesienie). Piąty człon pięcioksięgu konfucjańskiego Zapiski o obrzędach uchodzi za falsyfikat. Dobór materiału i układ tych ksiąg ma ilustrować poglądy K. Za źródło poznania poglądów K. uważa się zbiór sentencji Dialogi konfucjańskie zredagowany w sto lat po jego śmierci. Myśl K. koncentruje się wokół człowieka i jego życia w społeczeństwie. K. starał się popierać te zespoły wierzeń, które odgrywały pozytywną rolę społeczną. Stąd rola kultu zmarłych przodków, reguł żałoby i szczególna rola rodziny, której hierarchiczny układ stosunków i zależności (ojciec - syn) uważał za gwarancję ładu. Obyczaj i etykieta były dla K., w połączeniu z cnotą miłości synowskiej, najpotężniejszymi czynnikami budującymi hierarchię w rodzinie i społeczeństwie. K. proponował zastąpienie arystokracji dziedzicznej duchową; do pełnienia stanowisk urzędniczych powinna upoważniać tylko nauka, wykształcenie traktowane przede wszystkim jako poznanie przeszłości (gł. zabytków piśmiennictwa), którą wyraźnie idealizował.

 
Yin Yang (Jin , Jang) - Filozofia
15.02.2008.

ImageJacek Chmiel konsultant Feng Shui

W filozofii chińskiej yin i yang są dwiema kosmicznymi siłami , które kształtują i równoważą całe życie. Są przeciwnościami , które nieustannie przemieszczają się , a dzięki występującemu miedzy nimi napięciu kreują życie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 41


 © 2017 Dusza Sukcesu
Wszelkie prawa zastrzeżone!